^Zpět na úvodní stránku

 • VRTÁNÍ ŽELEZOBETONU

  Průměr vrtací korunky se pohybuje v rozmezí od 12 mm do 600 mm. Pomocí perforačních vývrtů lze kompletně odstraňovat velké betonové plochy. Jádrové korunky, osazené diamantovými segmenty, pronikají betonem všeho druhu zhruba 10 - 20 krát rychleji než např. pneumatické sbíječky.

 • ŘEZÁNÍ ŽELEZOBETONU

  Stěnové pily slouží k řezání betonových či řezání železobetonových konstrukcí v libovolné poloze. Diamantový kotouč je poháněn hydraulicky nebo elektricky a jeho vedení zajišťuje kolejnice, což zaručuje rovný a čistý řez i v betonu s ocelovými armaturami a s extrémně tvrdými přísadami..

 • ŘEZÁNÍ LANEM

  Ocelové lano je opatřeno kroužky, na nichž jsou v kovovém pojivu řezné diamanty. Diamantové lano je vedeno smyčkou kolem řezaného objektu a přes hydraulicky nebo elektricky hnané kolo je velkou rychlostí protahováno betonem. Pomocí vratných kladek může lano pronikat i do nepřístupných míst.

Kontaktujte nás
 
 
 
Jádrové vrtání je specifické svým přesným kruhovým otvorem do jakéhokoliv materiálu, od hornin, přes panelové zdivo, kámen a tvrdou dlažbu až po železobeton. Vrtání lze provádět všemi směry, vodorovně, kolmo, šikmo, do stropu, dokážeme vrtat do značné hloubky a v průměru od 8 do 1000 mm.
Diamantové řezání stěnovou pilou usnadňuje osazování např. stavebních výplní (okna, dveře, vrata). Díky vedení po kolejnici vznikají vysoce přesné otvory. Řezání je možné v různých polohách (stěny, podlahy, stropy).
Při řezání stavebních konstrukcí, které přesahují šíři 60 cm, bývá použit způsob řezání diamantovým lanem. U řezání velkých průvlaků či sloupů, se tak jedná o nejvhodnější způsob řezání. Lanová pila bývá často používá v těžko dostupných místech.
Diamantové řezání ruční motorovou pilou se používá pro rychlé, základní dělení stavebních konstrukcí menších rozměrů. Příprava takového řezu a samotné řezání je pak velmi rychlé. Nevýhodou je snížená přesnost a kvalita řezu.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Řezání ruční motorovou pilou

Používáme tři typy ručních motorových pil:

Motorový rozbrus
Tento rozbrus je osazen diamantovým kotoučem pr. 400 mm a má prořez 15 cm, řezání je chlazeno vodou.

Motorový prstenec
Tato speciální pila je osazena diamantovým prstencem a má prořez 26 cm, řezání je chlazeno vodou.

Motorová řetězová pila
Tato pila je osazena diamantovým řetězem a má prořez 39 cm, řezání je chlazeno vodou.

Používá se pouze pro řezání cihlového zdiva-podřezy.


Použití motorových pil:

 • řezání betonu
 • řezání železobetonu
 • řezání smíšeného zdiva
 • řezání cihelného zdiva
 • řezání dveří
 • řezání oken
 • řezání prostupů pro inženýrské sítě
 • řezání drážek
 • vyřezávání zárubní apod.
Copyright © 2013. Vrtání-řezání železobetonu  Rights Reserved.