^Zpět na úvodní stránku

 • VRTÁNÍ ŽELEZOBETONU

  Průměr vrtací korunky se pohybuje v rozmezí od 12 mm do 600 mm. Pomocí perforačních vývrtů lze kompletně odstraňovat velké betonové plochy. Jádrové korunky, osazené diamantovými segmenty, pronikají betonem všeho druhu zhruba 10 - 20 krát rychleji než např. pneumatické sbíječky.

 • ŘEZÁNÍ ŽELEZOBETONU

  Stěnové pily slouží k řezání betonových či řezání železobetonových konstrukcí v libovolné poloze. Diamantový kotouč je poháněn hydraulicky nebo elektricky a jeho vedení zajišťuje kolejnice, což zaručuje rovný a čistý řez i v betonu s ocelovými armaturami a s extrémně tvrdými přísadami..

 • ŘEZÁNÍ LANEM

  Ocelové lano je opatřeno kroužky, na nichž jsou v kovovém pojivu řezné diamanty. Diamantové lano je vedeno smyčkou kolem řezaného objektu a přes hydraulicky nebo elektricky hnané kolo je velkou rychlostí protahováno betonem. Pomocí vratných kladek může lano pronikat i do nepřístupných míst.

Kontaktujte nás
 
 
 
Jádrové vrtání je specifické svým přesným kruhovým otvorem do jakéhokoliv materiálu, od hornin, přes panelové zdivo, kámen a tvrdou dlažbu až po železobeton. Vrtání lze provádět všemi směry, vodorovně, kolmo, šikmo, do stropu, dokážeme vrtat do značné hloubky a v průměru od 8 do 1000 mm.
Diamantové řezání stěnovou pilou usnadňuje osazování např. stavebních výplní (okna, dveře, vrata). Díky vedení po kolejnici vznikají vysoce přesné otvory. Řezání je možné v různých polohách (stěny, podlahy, stropy).
Při řezání stavebních konstrukcí, které přesahují šíři 60 cm, bývá použit způsob řezání diamantovým lanem. U řezání velkých průvlaků či sloupů, se tak jedná o nejvhodnější způsob řezání. Lanová pila bývá často používá v těžko dostupných místech.
Diamantové řezání ruční motorovou pilou se používá pro rychlé, základní dělení stavebních konstrukcí menších rozměrů. Příprava takového řezu a samotné řezání je pak velmi rychlé. Nevýhodou je snížená přesnost a kvalita řezu.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Dělení stavebních konstrukcí pomocí diamantových nástrojů představuje moderní technologii, které se používají při stavbách a rekonstrukcích. 
Jedná se o rychlý a přesný způsob jež nezasahuje okolí otřesy a vibracemi.

Diamantová pila slouží k vyřezávání železobetonových konstrukcí, stěn, podlah a stropů. Dále slouží při realizaci montážních a transportních otvorů při opravách a rekonstrukcích technologií, k rozřezávání železobetonových konstrukcí při demolicích apod. 
Stěnová pila se přepravuje v rozloženém stavu, vlastní montáž se provádí až na stanovišti kde bude stěnová pila používána. Před vlastní montáží je nutno provést vizuální kontrolu jednotlivých dílů a je třeba používat přiměřené dílenské vybavení. Stěnová pila se upíná přímo na řezanou konstrukci pomocí nárazových kotev, proto je nutné, aby se konstrukce nedrolila a vykazovala určitou předepsanou soudržnost.

    Postup

 • -vyznačení os řezů
 • -vyznačení otvorů pro upínací kotvy
 • -navrtání a osazení kotev
 • -upevnění kolejnicového systému do roviny
 • -ustavení stěnové pily
 • -nasazení diamantového kotouče
 • -připojení tlakových hadic a zapojení agregátu
 • -upevnění krytu na kotouč
 • -připojení chladící vody
 • -připojení ovládací jednotky
 • -vlastní řezání

 

 

 

Copyright © 2013. Vrtání-řezání železobetonu  Rights Reserved.